Maturitní ples 4.S a 4.SI

V kalendáři se objevilo datum 5. listopadu. To byl termín našeho maturitního plesu, který se konal v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. V 8 hodin večer byl ples slavnostně zahájen. Nejen já, ale i ostatní spolužáci jsme byli jako na trní. Čekali jsme, až skončí proslov paní ředitelky RNDr. Věry Svatošové a první taneční série za doprovodu hudební skupiny MEDIUM band. Poté mělo totiž přijít na řadu naše předtančení. Bylo vysoce energické, plné půvabných slečen a šikovných chlapců, takže jsme se skvěle doplňovali. Po posledním tanci našeho vystoupení jsme pozvali na parket i rodiče a přátele a tím předtančení skončilo. Všichni jsme si oddechli, protože jsme to zvládli odtančit bez větších karambolů a hlavně ve zdraví.

Poté přišla další série tanců a my měli čas se převléknout do společenského oblečení. Na dámách se často objevovaly šaty všech barev, které zvýraznily jejich eleganci a krásu. Pánové v oblecích ovšem nezůstali pozadu a všichni vypadali elegantně a působili silným dojmem. Nadešel čas na nástup obou tříd. Naproti sobě v řadách stály buď dvojice, nebo trojice připravené na ošerpování. Jako poslední byli ošerpováni naši třídní učitelé paní Mgr. Martina Jarolímková (4.SI) a Ing. Pavel Janeček (4.S). Společně se šerpou jim byl předán i dárek od jejich tříd. Poté vybraní zástupci Josef Hofman a Veronika Grokschová pronesli proslov a nastal čas na přípitek a foto. Ani jsme se nestačili ohlédnout a přišel čas tance s rodiči a učiteli.

Po desáté hodině začala první volná zábava, která trvala až do půl jedenácté. To už na parket divadla vrhla taneční skupina REMAINING s jejich strhujícím street dance vystoupením, které se obecenstvu velice líbilo. Za silného potlesku se tanečnice odebíraly pryč.

O půlnoci přišla další velká událost, a to půlnoční překvapení. Všichni jsme byli lehce nervózní, za bouřlivého ohlasu obecenstva jsme vyběhli na sál. Dali jsme do toho úplně vše, co jsme mohli. Po skončení tanců jsme na parket přispěchali úplně všichni a tancovali jsme s ostatními spolužáky. Po dotančení jsme si všichni zaběhli pro své šerpy a začali je „zašlapávat“. Toto je tradice, která má maturantům přinést štěstí u maturitních zkoušek.

Konec plesu nastal ve dvě hodiny ráno. Šest hodin uteklo jak voda. Ples jsme si užili nejen my, ale i naši rodiče a přátelé, kteří nešetřili chválou. Troufám si říct, že na tento ples budeme dlouho a s radostí vzpomínat.

Závěrem bych chtěl poděkovat Elišce Pohlové a Tomáši Kubovi, kteří se obrovským dílem podíleli na programu, sestavách a celkovém plánování plesu.

A jak celý ples hodnotí naše paní ředitelka RNDr. Věra Svatošová? „Dle mého názoru se ples vydařil, opravdu se mi líbil. Za zmínku stojí jak hudba kapely MEDIUM, která byla opravdu na dobré úrovni, tak i skvělá příprava, bez které by to asi nebylo takové, jaké jsme to měli možnost vidět.“

Teď už je ples za námi, skvěle jsme si ho užili. Nyní už musíme naše úsilí soustředit jinam, a to na přípravu k maturitě. Tak nám držte palce, ať to také zvládneme!

 Autor: Luděk Macháček, 4.S