Vánoce v Praze

V pátek 9. prosince se sjíždíme do Náchoda, sraz máme před jídelnou v Raisově ulici. V dalších okamžicích už přijíždí výletní autobus a my se ptáme řidiče, zda už můžeme dovnitř, načež se po pozitivní odpovědi vtrháme do interiéru zabrat si vytoužená místa a čekáme na příjezd ostatních účastníků výletu. Jakmile se učitelský doprovod ujistí o našem plném počtu, vyrážíme do vánoční Prahy.

Cestou panuje veselá nálada, do mikrofonu na pár minut zaznívá německý i ruský komentář od hlavní aktérky výletu paní Hovorkové. Zastavujeme na benzínce, kde mimo odjíždějícího Robina Zoota není nic zajímavého k vidění, ale po hodině v autobuse se jedná o příjemný odpočinek na protažení či občerstvení.

Po pár hodinách vjíždíme do Prahy. Někteří obdivují architekturu, jiní pozorují auta nebo dál vesele švitoří. Díky orientačnímu smyslu pana řidiče jsme vysazeni poblíž našeho cíle. Za pár minut jsme na náměstí Republiky Po krátkém výkladu naší učitelky paní Hovorkové o Královské cestě procházíme Prašnou branou, překrásnými ulicemi Prahy se dostáváme až na Staroměstské náměstí, kde paní Hovorková opět uskuteční krátký výklad. Nezapomene opomenout jazykové úlohy v podobě ofocení ruskojazyčných či germánských pojmů týkajících se vánočních dobrot. Společně se vyfotíme a máme na pár hodin rozchod.

Někteří se na Vánoční trhy podívají, druzí vyráží rovnou jinam, ale nikdo nevynechává návštěvu obchodního centra Palladium, kde je několik pater obchodů s oblečením, restaurace a dokonce i supermarket, čehož vyhladovělí a žízní omámení studenti s radostí využívají. Po hodinách poflakování okolo náměstí Republiky se setkáváme na smluveném místě. Večer nás čeká hlavní bod programu, samotný muzikál Vánoční zázrak od Janka Ledeckého.

Vstupujeme do majestátní budovy pražského Broadwaye. Usedáme do pohodlných křesel, po chvilce se vypínají světla a na scéně se objevují hlavní i vedlejší postavy. Představení trvá okolo dvou hodin. Po strhujícím potlesku vycházíme ze sálu. Vyrážíme stejnou cestou zpátky na zastávku, kde jsme už v poledne byli vysazeni. Po pár minutách přijíždí náš autobus. A my, znaveni celodenní aktivitou, usedáme na svá místa a míříme směrem Náchod Zde se loučíme a rozjíždíme se po celém okresu.

Den to byl vskutku náročný, plný poznání, rozšíření obzorů a hlavně obohacení z kulturního hlediska, na který budeme dlouho vzpomínat, děkujeme!

 Autor: Kamil Šolc, 3.B