Lyžařský kurz 2.S

První únorový týden jsme s naší třídou strávili na lyžařském výcviku v Krkonoších.

V pondělí jsme se všichni sešli za školou a v devět hodin už jsme autobusem odjížděli směr Horní Malá Úpa. Po hodině a půl jsme dorazili k našemu ubytování, které se nacházelo v horském hotelu Hořec. Z hotelu jsme měli krásný výhled jak na sjezdovku, tak i na Sněžku. Hned po ubytování jsme šli rovnou na oběd. Po krátké polední pauze jsme už konečně mohli nazout lyže a vyzkoušet sjezdovku. Počasí nám přálo, krásně svítilo sluníčko a bylo teplo. Poté, co si učitelé zkontrolovali naše lyžařské schopnosti, jsme si mohli volně lyžovat až do půl páté. Sjezdovka už sice nebyla zrovna nejupravenější, ale i tak se nám jezdilo krásně. Po poslední jízdě jsme se odebrali zpět na hotel, kde jsme chvíli odpočívali. Na půl sedmou pak byla nachystaná večeře. Po večeři jsme už pak měli volný program. Někdo hrál společenské hry a někdo si jen povídal na pokoji s ostatními.

Úterý jsme započali snídaní, která byla v půl osmé. Po snídani jsme se oblékli a v devět hodin už jsme byli nachystaní na lyžování. Po ránu byla sjezdovka krásně upravená a opět jsme měli nádherné počasí. Lyžovali jsme do dvanácti hodin. Po poledním klidu jsme se rozdělili na dvě skupiny. Sedm lidí šlo na běžky. Podařilo se jim zdolat krásnou dvanácti kilometrovou trasu. My ostatní jsme se skibusem vydali do druhého skiareálu u Kostela. Tam se nám moc líbilo, protože tam bylo málo lidí a více sjezdovek. Po návratu jsme všichni odpočívali a hned po večeři jsme šli na diskotéku, která se konala ve skibaru na protější sjezdovce.

Ve středu jsme se probudili do mlhavého rána, ale hned po první jízdě na vleku jsme byli příjemně překvapeni. Nahoře na sjezdovce totiž krásně svítilo sluníčko a mohli jsme pozorovat nádhernou inverzi. Opět jsme lyžovali do dvanácti hodin a odpoledne pak do půl páté. Při poslední jízdě jsme stihli i krásný západ slunce u Sněžky.

Ve čtvrtek se malá skupinka nadšenců vydala na sjezdovku hned na půl devátou, chtěli jsme stihnout čerstvě urolbovaný svah, tzv. manšestr. Hned ráno začal foukat silný vítr, ale ani to nás neodradilo od lyžování. Na odpolední lyžování jsme se opět vydali do skiareálu u Kostela. Večerní program nám zajistily mladší děti, které byly ubytované s námi, protože pořádaly diskotéku.

Pátkem nám bohužel lyžařský kurz končil. Po snídani jsme si zabalili věci a v deset hodin pro nás přijel autobus. Kolem půl dvanácté jsme dorazili do Náchoda, kde už jsme se všichni rozešli s hlavou plnou vzpomínek.

Myslím, že jsme si kurz všichni užili na maximum a že ani malé nedostatky nám tento zážitek nepokazí.

Autor: Martina Nováková , 2.S