Studentská soutěž AUTO JEDE 2018

Ve čtvrtek 6.12.2018 se ve Společenském centru – Kině 70 v Dobrušce konal druhý ročník studentské soutěže AUTO JEDE. Tato roboticko – konstrukční soutěž je určena pro až tříčlenné týmy, středoškoláků, kteří vytvoří konstrukci „vozidla“ schopného projet dráhu jako „sledovač čáry“. Zároveň by měli uplatnit i své nápady na design stroje. S tímto „vozidlem“ pak závodí na dráze.

Soutěž je součástí tzv. robotické ligy, která je pořádána jednotlivými středními školami technického zaměření z celé České republiky. Každoročně se vyhodnocuje úspěšnost jednotlivých škol.

Naši školu reprezentovali žáci čtvrtého ročníku studijního oboru Informační technologie. Vojtěch Pročko, Michal Kroupa a Matěj Komár připravili robota schopného projet dráhu obou soutěžních disciplín – sledování čáry a sledování čáry doplněné o křižovatky. Součástí soutěže je nejen vlastní robot a designové řešení jeho kapotování, ale i prezentační list na formátu A3, který slouží k představení soutěžního týmu a konstrukčního, designérského i elektronického řešení závodního stroje.

V tomto ročníku naši reprezentanti zatím nedosáhli na medailová místa. Byla to naše první účast v takovéto soutěži. Podařilo se nám ale nasbírat inspiraci do dalších ročníků. Za rok si jistě zajedeme pro „placku“.

Autor: Ing.Miroslav Rudolf