Bolení nohou aneb cyklokurz

V pondělí 13. září jsme se školou vyrazili na cykloturistický kurz do Orlických hor na chatu Jurášku. Hned po odjezdu se zdálo, že celý týden bude probíhat v duchu veselí a pohody.

Po několika hodinové cestě jsme dojeli na místo určení s minimálními zraněními. Ubytovali jsme se a většina z nás si myslela, že bude po zbytek dne volno či nějaká malá akce. Učitelé měli ale jiný nápad. Vzali nás totiž, podle jejich slov , „ na krátkou procházku´´, během které jsme museli zdolat hned sérii několika kopců. Cílem cesty byla rozhledna ve skiareálu Hartman.

Následující den byl odpočinkový výlet na kole. Trať měla 20 km. Vedla přes rozhlednu Nový Hrádek a malé městečko Olešnici. Zbytek dne byl ve znamení sportu. Hráli jsem volejbal, stolní tenis, skákali přes švihadlo a vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky. Při vyhlašování jsme se dozvěděli, že jsme skončili druzí. Za odměnu jsme dostali nějaké sladkosti.

Na třetí den byl naplánován celodenní výlet. Naše cesta byla asi nejzajímavější a plná různých míst k navštívení, jako např. Peklo, hotel Vyhlídka s minigolfem, poutní místo Rokole nebo místní farma s pštrosy a jeleny.

,,Bezpečnost především´´, jak by řekl jeden z učitelů, takže nám na čtvrtý den naplánovali přednášku o bezpečnosti na kolech a první pomoci. Byli jsme seznámeni i se symboly turistických značek. Aby toho sportování nebylo málo, na odpoledne byl naplánován závod v dublonu. Měli jsme ujet čtyři kilometry na kole a dva kilometry uběhnout.

Poslední den se všude po chatě začalo uklízet, protože se muselo do oběda uvolnit místo dalším návštěvníkům. Vyrazili jsme cestou, kterou jsme i přijeli. Nejvtipnější na cestě zpátky byla moje dvakrát odpadlá šlapka, takže poslední 2 km jsem využil kolo jako koloběžku.

Kurz byl velmi povedený a areál určitě stojí za návštěvu.

 Autor: Jakub Jirásek, 3.S