Vodácký kurz

Blíží se prázdniny, po studené zimě začíná opět hřát sluníčko a my jsme měli tu možnost absolvovat vodácký kurz na řece Vltavě. V neděli 5. června, když jsme naložili všechna zavazadla, jsme se vydali na cestu přes celou republiku. Cesta byla dlouhá, ale dokázali jsme si ji zpříjemnit zpíváním písniček, povídáním nebo třeba hraním karet. Po necelých pěti hodinách jsme konečně dorazili do prvního kempu, jenž nesl název ,,U Fíka“ a nacházel se v Nahořanech. Všem nám po cestě řádně vyhládlo, rychle jsme postavili stany a začali si připravovat jídlo. Večerní zábava byla volná, ale jelikož přišla silná bouřka, brzy jsme všichni usnuli.

Druhý den jsme se k našemu překvapení probudili do slunečného dne. Po snídani nás autobus zavezl asi 20 kilometrů proti proudu řeky do Vyššího Brodu. Ujali se nás tři instruktoři, kteří nás se vším seznámili a provedli nás celým kurzem. Po prvních deseti kilometrech jsme se zastavili na občerstvení, nabrali síly a pokračovali směrem do našeho kempu. Pár z nás se cestou už stihlo cvaknout, ale většinu jezů jsme projeli bez problémů. Po návratu do kempu jsme sbalili stany, autobusem přejeli do druhého kempu jménem Vltavan.

V úterý už tak hezké počasí nebylo. I přes velký plavák jsme vyrazili v pláštěnkách na vodu. Startovali jsme v nedalekých Nahořanech. Trasa byla dlouhá jen 12 kilometrů. Po příjezdu jsme se převlékli do suchého, a když téměř přestalo pršet, vyrazili jsme pěšky do Českého Krumlova. Navštívili jsme historické otočné divadlo, jediné v České republice. Po prohlídce jsme měli rozchod, ale podmínkou bylo, že se do devíti hodin večer musíme vrátit do kempu.

Poslední den, ve středu, už bylo zase hezky. Voda byla studená po předešlém dešti, ale svítilo sluníčko, tak to tolik nevadilo. Čekalo nás asi pět za sebou jdoucích jezů. A věřte mi, s takovým množstvím vody to nebylo nic jednoduchého. Jedna loď nezůstala suchá. Nakonec jsme to všichni zvládli a ve zdraví se doplavili do posledního kempu, kde už nás čekal autobus. Našli jsme poslední suché věci a vyrazili domů.

Celý kurz jsme si moc užili a odvážíme si plno zážitků i zkušeností.

 Autor: Melánie Laschová, 2.S