Sportovní kurz 2018 – Olešnice v Orlických horách

Na kole či po svých, na sever i na jih

Každý rok se třetí ročníky naší školy vydávají na cyklistický kurz. Nikoho jistě nepřekvapí, že ani tento rok nebyl výjimkou. Vyšlápli jsme si na chatu Jurášku za Olešnicí v Orlických horách. Ani ti, kteří na kolo nemohou, si výlet nechtěli nechat ujít, a tak vyrazili pěšky. Nemusíte se bát, o zdolávání kopců rozhodně nepřišli.

Hned v pondělí na nás čekaly sportovní soutěže a sporty vyplňovaly i volné chvíle mnohých z nás. Hráli jsme volejbal, ping pong, tenis, badminton, stříleli jsme ze vzduchovky. A také jsme se s potěšením svalili do sedacích pytlů, vytažených před chatu.

Vědomosti jsme si rozšířili úterní zajímavou přednáškou o poskytování první pomoci a pak už jsme se vydali na pořádnou delší výpravu. Tu doprovázelo nejen nádherné počasí, ale také první úrazy a krátká nebo i delší bloudění. Nejnáročnější byl asi den třetí. Jednalo se o celodenní túru, při níž se jednotlivé skupinky potkávaly na Šerlichu, někdo nad palačinkami s borůvkami, někdo nad pavlišovským řízkem. Pozdě odpoledne jsme se všichni úspěšně znovu shledali na chatě.

Ve čtvrtek se konal duatlon, jehož se zúčastnilo přes třicet závodníků. Do akce šli s plným nasazením, které bylo náležitě oceněno při večerním rozdílení cen. A abychom si poslední večer užili pořádně na plné pecky, uspořádali jsme diskotéku. V pátek už nás čekal jen odjezd domů a v pondělí hurá do školy.

Autor: Lenka Slaninová, 3.A, Jana Drašnarová