Maturitní ples

Den 23. listopadu 2019 se navždy vtiskne do paměti nás maturantů 2020, ale i všech, kteří tuto velkou párty prožili s námi. Byl to ples, který naše škola ještě nezažila. Poprvé v historii naší školy se ples uskutečnil hned pro dvě sloučené školy. Na parketu se představily 4 třídy, 4.A, 4.B, 4.C a 4.S. Celkem bylo ošerpováno 83 maturantek a maturantů. Nedalo se nepřehlédnout, jak dobrými kamarády jsme se všichni maturanti stali, protože pro šerpu si vždy přišla čtveřice složená ze studentů všech 4 tříd. Nikdy nezapomeneme na okamžik, kdy nám naše paní třídní učitelka dávala přes rameno šerpu a nám se třpytily oči radostí. Následovala učitelská a rodičovská volenka, při které se nejeden zapotil. Nesměli chybět ani Flow vision a jejich kaskadérské kousky, kterým tímto děkujeme, že jsme jejich vystoupení mohli mít na svém maturitním plesu. A pak už přišlo na řadu předtančení. Odstartovalo to ve velkém stylu 4.S s jejich Velkým Gatsby. Kde dokonce paní učitelku třídní přivezli na zahradním kolečku, které mohl vyhrát někdo z účastníků v soutěži o ceny. Po 4.S se na parketu představily, hned dvě třídy 4.A a 4.C, které tancovaly na motivy filmů Rebelové a Pomáda. V tu chvíli se zhaslo a byli vidět pouze maturanti těchto tříd se svíčkami a černými plášti. Jejich nástup byl opravdu originální. A nakonec na parket naskočila 4.B se skladbami od roku 2000 až do současnosti. Kluci z 4.B předvedli skvělé vystoupení. Náš večer ozářila ještě jedna velká hvězda, Nelly Řehořová. Její písničky roztancovaly celý Beránek. Hodiny ubíhaly a půlnoc se blížila. Půlnoční překvapení nebylo jedno, ale hned tři. Nejprve zazpívali maturanti společnou píseň Můj příběh nekončí. Poté kluci ze 4.S předvedli opravdu legrační židovský tanec a nakonec tančili všichni Hardbass, kam naskočili i kluci ze 4.S. Po půlnoci celý Beránek skákal při zašlapávání šerp a vlála vlajka s nápisem Back to the future, na kterou se všichni maturanti podepsali.

Celým večerem provázel nejlepší moderátor a skvělý kamarád František Šedivý, bez kterého by se náš maturitní ples ani nemohl uskutečnit.

K tanci hrála skupina JK band. Tímto děkujeme i vedení školy za ochotu, čas a energii, kterou nám věnovalo a pomáhalo nám tento nezapomenutelný večer zorganizovat.

Autor: Maturanti a maturantky 4.A, 4.B, 4.C a 4.S