Dny otevřených dveří

Den otevřených dveří na Střední průmyslové škole stavební a Obchodní akademii, Náchod, příspěvková organizace proběhl ve dnech 29. a 30. listopadu. V tyto dny mohli budoucí zájemci o studium jak stavebních, tak ekonomických oborů nahlédnout do výuky, prohlédnout si učebny nebo i vyzkoušet přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka nanečisto.

O deváťáky, ale i osmáky, kteří k nám zavítali, aby se dověděli něco více o naší škole, se vzorně postarali letošní maturanti. Ti se stali jejich školními průvodci a předali jim cenné informace.

V budově A, kde se studují stavební obory, byly k vidění počítačové učebny, ve kterých čtvrťáci pracovali na svých rozpracovaných projektech v programech AutoCAD, či ArchiCAD. Bylo jistě zajímavé jim nahlédnout přes rameno a chvilku pozorovat, jak vzniká nový dům. V učebně virtuální reality mají studenti dokonce možnost do nově vyprojektovaného 3D objektu vstoupit.

V budově B, kde se vyučují ekonomické a IT obory, bylo rušno. Maturanti nezapřeli svého obchodního ducha. Otevřeli si stánky svých fiktivních firem a nabízeli různorodé produkty. Tak jsme díky tomu s nimi mohli vyrazit na poznávací zájezd po České republice zaměřený na ochutnávku vín či piva, druhá cestovní kancelář zase nabízela dovolenou na záhadných místech celého světa. Pokud se někomu nechtělo cestovat, tak si mohl zakoupit kvalitní hodinky od firmy Caspo Time, nebo si nechat ve firmě IT-Scroom sestavit počítač šitý na míru. Prezentovali se zde i odborníci přes kvalitní vína.

Velký zájem ze strany uchazečů po oba dva dny byl o přijímací zkoušky nanečisto. Ty si zájemci budou moci vyzkoušet i při dalším Dni otevřených dveří, na který vás tímto srdečně zveme a těšíme se na shledanou 16. 1. 2020.

Autor: Mgr. Lea Zálišová