VIII. ročník přeboru SOA Náchod v šachu

V úterý 26. 11. 2019 proběhl na naší škole již 8. ročník šachového turnaje. Turnaj se hrál jako přebor Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie arch. Jana Letzela, Náchod. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol tempem 2×15 minut na partii. Na turnaji startovalo 32 studentů ze všech ročníků.

Z vítězství se stejně jako v loni radoval Jiří Matouš ze 4.C se ziskem 6,5 bodu. Odnesl si pohár a zlatou medaili pro vítěze. O bod méně vybojovali druhý Martin Lelek (2. A) a třetí Jan Řehounek ze 4.C,oba s 5,5 body. Čtvrtý v pořadí skončil Jan Kučinka (4.C) s 5 body. Pátou příčku obsadil díky nejlepšímu pomocnému hodnocení s 4,5 body Martin Havel (4.S). Nejlepší se v kategorii dívek stala Adéla Volínová z 1.S Titul „Nejšachovější třída“ vybojovala 4.C před 3.BC a 1.S.

Děkuji vedení školy a SRPŠ za podporu a zajištění cen a ŠO TJ Jiskra Jaroměř za zapůjčení šachových souprav a hodin. Nejlepší ze zúčastněných budou reprezentovat naši školu v týmové soutěži na Okresním přeboru škol, který se uskuteční 10. 12. 2019 na Jiráskově gymnáziu v Náchodě.

Autor: Mgr. Petr Staněk

Výsledky