Cykloturistický sportovní kurz

Dne 14. 9. 2020 se sešli za budovou školy všichni nadšení cyklisté. Ti žáci, kteří preferují spíše turistiku a neholdují upoceným dresům a hořícím lýtkům z jízdy do kopce, se na smluvené místo dopravili samostatně. Po příjezdu na chatu Jurášku v Orlických horách jsme se ubytovali. Následoval oběd, večeře a nakonec seznámení s učiteli, pravidly chování a programem na další den.

Po vydatné snídani se žáci rozdělili do týmů podle tříd a s úsměvem na tváři se účastnili disciplín jako například hod granátem, střílení ze vzduchovky, stolní tenis, ale i volejbal. Žáci s koly měli speciální soutěž, a to konkrétně o nejrychlejší jízdu přes překážky a o co nejpomalejší jízdu. Večer následovalo vyhodnocení soutěží a ti nejlepší byli odměněni sladkým mlsáním.

Na třetí den byl naplánován celodenní výlet. Cyklisté se rozdělili podle zdatnosti do týmů a pěší se vydali směrem Masarykova chata. Ti nejlepší jezdci dokonce objeli celé Orlické hory! Proto není divu, že čtvrtý den byl dnem odpočinku.

Skutečně. Dopoledne jsme poslouchali zajímavou prezentaci o turistickém značení a o první pomoci. Pro žáky byly některé informace nové a velmi přínosné, protože kdyby někteří studenti dopředu věděli něco málo o turistickém značení, nehrozilo by, že se pár žáků místo na Masarykově chatě objeví u Šerlišského mlýna.
Odpolední program nebyl tak relaxační jako dopoledne. Učitelé si připravili krátkou běžeckou trasu + pro cyklisty výjezd k chatě Čihalce. Ale pro některé žáky byla představa toho, že se budou muset zúčastnit dublonu, přímo děsivá. Nakonec však vše dobře dopadlo a všichni v pořádku s červenými tvářemi dojeli (doběhli) do cíle.

Večer bylo vyhodnocení běhu a duatlonu a opět byly připraveny sladké ceny, dokonce ti nejlepší z nejlepších dostali i cyklistickou lahev.

Za tak úžasné výkony byla na večer připravena diskotéka, kde se žáci předvedli se svým tanečním nadáním. Opravdu krásné zakončení posledního večera.

Ráno na nás čekalo jen balení a odjezd s krásnými vzpomínkami na tento kurz.

 Autor: Michaela Škopová, 3.S