Lyžařský kurz 1.S, 1.SI, 1.A, 1.B, 2.S

Poslední únorový týden třídy 2.S, 1.S, 1.SI, 1.A, 1.B strávily týden na lyžařském kurzu v Krkonoších.

Všichni jsem se sešli v sobotu o půl druhé za školou, kde jsme naložili všechna zavazadla do autobusů a vyrazili jsme směr Černý Důl. Asi po hodině a půl jízdy jsme dorazili do Černého Dolu. Do přistavené rolby se naskládala zavazadla. Nás pak čekala asi tří kilometrová cesta do kopce na naši chatu Mír. Všichni jsme vyčerpaní a upocení došli nahoru, kde nám sdělili nepříjemnou zprávu, že se rozbilo čerpadlo a tudíž neteče voda. Naštěstí se vše během chvíle vyřešilo a nám spadl kámen ze srdce, že nebudeme o studené sprše a toaletě za smrčkem. V 6 hodin večer nás čekala teplá večeře, u které jsme se dozvěděli, jak to bude probíhat další dny a následně jsme měli volný program.

V neděli ráno v 7.45 začínala snídaně formou bufetu, kde jsme mimochodem mohli ochutnat například domácí borůvkovou marmeládu. V 9 hodin jsme vyrazili směr sjezdovky. Bohužel celý den strašlivě pršelo a všichni jsme byli během chvíle tuze mokří, tudíž se lyžování odpoledne nekonalo. Veškeré věci na lyžování jsme následně sušili odpoledne i celou noc, ale aspoň jsme poznali hory i z té horší, nebezpečné stránky. Teď víme, že počasí se zde mění každým okamžikem.

V pondělí se počasí umoudřilo a my jsme si mohli v klidu zalyžovat jak dopoledne, tak i odpoledne. Sraz před chatou byl v 8.45. Odtud jsme vyrazili k horní stanici lanovky Zahrádky, kde jsme se následně rozdělili do skupin. Na večer jsme měli opět volný program, který někteří trávili u ping-pongu a jiní se bavili na pokoji nebo hráli karty a jiné společenské hry.

V úterý byl odpočinkový den, na který se naplánovalo běžkování, ale opět přes nepřízeň počasí se i toto zrušilo a nás jen čekala krátká procházka v dešti. Člověk si přišel jak z muzikálu Rebelové, kde Zuzana Norisová zpívá v dešti a s úsměvem na tváři písničku „ššš“, ale rozdíl byl v tom, že u nás chyběl jak úsměv, tak i elán do života. Volné chvíle jsme si krátili zajímavými přednáškami, jak se člověk má chovat na horách nebo jak správně lyžovat či snowboardovat.

Další dny si s námi počasí pohrávalo. Jednu chvíli svítilo sluníčko, ale za pár minutek chumelilo. Ale nám to nevadilo, my už jsme byli rádi za vše. Ve středu si pár odvážlivců včasně ráno přivstalo. Vydali se společně na běžky. Musel to být krásný zážitek projet se v čerstvě napadaném prašanu s východem slunce za zády. Někteří také neodolali a obětovali odpolední skipas a vydali se na běžky.

V pátek dopoledne jsme měli poslední lyžování, takže jsme se snažili být co nejvíce opatrní, aby se nám těsně před odjezdem nic nestalo. Poté jsme už zabalili věci, naskládali jsme je do rolby a poté jsme sešli do Černého Dolu, kde na nás čekaly autobusy. V Náchodě jsme byli okolo půl páté, kde si nás vyzvedli rodiče a my jsme se rozešli s hlavou plných krásných vzpomínek domů.

Autor: Michaela Škopová, Michaela Rotterová, 2.S