Z lavic do přírody aneb školní výlety jsou za námi

Poslední dny školního roku bývají na většině škol vyhrazeny na školní výlety, sportovní nebo projektové dny. Ani u nás tomu nebylo jinak. Na žáky prvních až třetích ročníků čekaly zajímavé akce, které si pro ně vymysleli jejich třídní učitelé. Výlety byly směsí turistiky, poznávání krás Náchodska a jeho okolí, sportování. A ani trochu toho adrenalinu nechybělo!

Třída 1.S se vydala na dva turistické výlety. Ten první směřoval k Jiráskově chatě a do Pekla, ten druhý, fyzicky náročnější, do Adršpašsko-teplických skal. Žáci z 1. SI navštívili rodiště Karla Čapka, Malé Svatoňovice. Cílem jejich turistické procházky byla ale rozhledna Žaltman na vrcholu Jestřebích hor. „Počasí nám přálo a z rozhledny byly úžasné výhledy po okolí,“ pochvaluje si akci třídní učitel Petr Staněk. Následující den tato skupina vyrazila do Jaroměře na prohlídku expozice pevnostního města Josefov. To třída 1.A šla se svou třídní učitelku Věrou Forejtovou po stopách architekta Dušana Jurkoviče. Nejprve výletníci navštívili novoměstský zámek, kde mohli obdivovat interiéry ve stylu rondo a art deco. Poté zamířili do lokality Peklo. Tam si prohlédli Bartoňovu útulnu, která byla postavena také podle Jurkovičových návrhů. Na 1. B jeden den čekal barokní areál Broumovského kláštera, druhý den studenti této třídy opustili krásy východních Čech a vydali se přímo do naší metropole. Jejich cílem byla pražská ZOO.

Za zvířátky, tentokrát ale do dvorského Safari Parku, se vydali i studenti ze 2. A. Den předtím se na to rozcvičili při bowlingu. Zasportovat si zajeli do Centra zábavy a sportu Fomei do Hradce Králové druháci se svým třídním učitelem panem Machem. V překrásném prostředí si zahráli golf. A další den zhlédli v Praze interaktivní výstavu digitálního umění v Lumia Gallery. Stavaři ze 2.S se přenesli do roku 1938 a díky svému o rok mladšímu kolegovi Ondřeji Hrachovi, který je znalcem vojenské historie, si prohlédli vojenský srub Březinka. Po prvním výletním dni, který byl historicko-turisticko- gurmánský, je čekal další den sport. Poměřili si své síly ve fotbalgolfu na Pavlišově. Samozřejmě nechyběla ani místní specialita v podobě řízku přes celý talíř. Asi nejvíce adrenalinu opět zažila třída 2.SI se svým třídním Jiřím Škopem. Vyrazili na turistický výlet v délce 20 km. Od přehrady Les Království došli na Zvičinu a dále až k Hornímu Dehtovu, kde přenocovali pod širým nebem a následující den si zahráli bojovku v podobě paintballu ve Vidochově.

Třetí ročníky stavařů vsadili na klasiku a vrátili se na svá oblíbená místa do Deštného, 3.S do Pensionu Köhler a 3.SI do kempu Zákoutí. Překrásným pohledem na Orlické hory se pokochali z rozhledny na Velké Deštné. Na rozhlednu Signál na Slavíkově vystoupali i žáci ze 3.B, ti krom jiného v rámci výletu navštívili přehradu Rozkoš a pekelské údolí. Jejich vrstevníci ze 3.A se věnovali modernímu umění v hradecké galerii.

Že se výlety skutečně vydařily, prozrazují na různých místech pořízené fotografie.

Další školní rok je za námi, a tak zbývá už jen popřát všem krásné prázdniny!!!

 Autor: Mgr. Lea Zálišová